Slovníček - XBox Live

Xbox LIVE je on-line služba Microsoftu pro herní konzole Xbox 360. Existuje ve dvou variantách - bezplatný XBox Live Silver, který slouží jen pro stahování demoverzí her, multimediálního obsahu a herních přídavků. Nebo jako placené zlaté členství XBox Live Gold, které je naprosto nezbytné pokud chcete hrát online hry na XBox 360 v multiplayeru (konkurenční herní konzole Sony Playstation 3 má oproti tomu online multiplayer bezplatný).


Kromě online multiplayeru přináší předplacení služby XBox Live Gold (tzv. zlatý účet) také každý měsíc možnost stáhnutí plných her zdarma (platí začátkem roku 2014, je možné že v budoucnu nebudou hry zdarma již poskytovány). A nutno říct, že jsou to skutečně kvalitní hry, jejichž cena by samostatně byla mnohem vyšší než na kolik vás vyjde zlaté předplatné Live Gold na jeden měsíc.

Nejdůležitějším důvodem proč si pořídit zlaté předplatné XBox Live je fakt, že některé hry pro XBox 360 vychází pouze v digitální distribuci a jinak než přes Live Gold se k nim nedostanete! Jde například o hru World of Tanks (světový fenomén v tankových multiplayer bitvách, které hrají milióny hráčů po celém světě).

Pro předplatitele XBox Live Gold služby je také dostupná aplikace Video Kinect umožňující videotelefonování s přáteli prostřednictvím kamery Kinect senzoru.Zpět
 

Hry