Slovníček - Kinect senzor

Kinect pro Xbox 360 je označení technologie pohybového ovládání videoher, kdy ovladačem je samotný hráč, jeho gesta a pohyby. Pohybem lze ovládat pouze Kinect hry, které poznáte podle označení "Kinect required" na krabičce. Kromě těchto pohybových her šitých na míru Kinect senzoru můžete najít podporu pohybového senzoru i v hrách, které se ovládají běžným gamepadem a jsou označeny jako "Better with Kinect".

Hry na Kinect přináší svobodu hrát tak, jak sami chcete. Skákejte, potápějte se, tancujte. Vše je připraveno tak, abyste vstali ze židlí a společně se bavili.

Kinect senzor se běžně dodává v balení s hrou Kinect Adventures, kterou tvoří několik zábavných miniher, které pobaví každou společnost, ale můžete je i hrát sami proti konzoli. V balení najdete také napájecí adaptér pro připojení Kinectu ke starým verzích XBox 360, které neumí napájet senzor přímo z konzole.
Pokud vlastníte XBox 360 Slim nebo Stingray model, potom můžete zvolit levnější OEM balení Kinect pro pro XBox 360 Slim, které neobsahuje napájecí adaptér, protože tyto typy konzolí zvládnout napíjet senzor přímo bez nutnosti externího napájení.


Technické informace:

Senzor Kinectu.
Kinect integruje RGB kameru, hloubkový senzor a všesměrový mikrofon, který zastřešuje patentovaný software. Senzor Kinectu sleduje pohyb celého těla a jednotlivé hlasy, a hráč se tak může bavit formou, která je dostupná pouze na XBox 360.

RGB kamera
.
Kinect obsahuje videokameru, která snímá tři základní barevné složky a umožňuje tak především rozpoznávání obličeje.

Hloubkový senzor Kinect.

Infračervený projektor ve spojení s monochromatickým senzorem CMOS umožňuje Kinectu trojrozměrné snímání prostoru (neodvozuje tak prostorové vidění místnosti z dvourozměrného obrazu), a to za jakýchkoli světelných podmínek.

Všesměrový mikrofon
.
Kinect má mikrofon, který je schopný určit lidské hlasy podle zvuku a odrušit okolní šum. Díky všesměrovému mikrofonu se v Xbox LIVE můžete bavit na párty bez náhlavní sady apod.

Software Kinect
.
Patentovaný software společnosti Microsoft je hlavním pilířem senzoru Kinect. Na rozdíl od jiných technologií dostupných na trhu umožňuje rozpoznat lidské tělo a odrušit ostatní pohyby.Zpět
 

Hry