Slovníček - Nintendo Wii

Nintendo Wii byla první herní konzole, která hráčům nabídla pohybové ovládání her. Pro Wii existuje nespočet her využívajících zábavného pohybového ovládání pro více než jednoho hráče. A právě vě hře více hráčů je největší síla Wii - hry pro příležitostné hráče, které se hrají tak, že vezmete do rukou ovladač Wii remote a nunchuk a jednoduše pohybem rukou ovládáte dění ve hře. Hry na Wii zvládnou bez složitého učení hrát děti i senioři, je to prostě super zábava pro celou rodinu.

Na rozdíl od konkurenčních pohybových ovládání - Kinect pro XBox 360 a Move pro PS3 dostanete ke každé Wii konzoli ovladače pro jednoho hráče a základní hry (Wii sports) v ceně konzole a pro hru jednoho hráče nemusíte nic dokupovat, stačí rozbalit konzoli, zapojit a hned můžete hrát !


Kromě pohybových ovladačů Wii remote a nunchuk se pro hraní vybraných her používá ještě tzv. balanční podložka Wii Fit. Ta se stala bezkonkurenčně nejprodávanější hrou (ve spojení s Wii Fit cvičením) pro Wii konzole.

Wii konzole jsou dnes již značně zastaralé a jejich nákup nedoporučujeme. Pokud si chcete zahrát hry ovládané pohybem, potom je mnohem modernější a lepší volbou XBox 360 s Kinect senzorem.Zpět
 

Hry