Slovníček - XBox One

XBox One je označení nástupce herní konzole XBox 360 od Microsoftu.
XOne byla uvedena do prodeje zhruba ve stejné době jako její přímý konkurent Sony Playstation 4 koncem roku 2013. Oficiální prodej v ČR bude zahájen až v posledním kvartálu 2014, ovšem vzhledem k tomu že hry na XBox One nemají regionální omezení, není problém koupit dovozovou XBox One konzoli. Na paměti je třeba mít jen to, že XBox One nemá zpětnou kompatibilitu a nelze na něm spustit hry pro dřívější XBox 360.

Po hardwarové stránce je XBox One téměř identický s Playstation 4 - 8 GB RAM, blue ray mechnika, wifi, bluetooth, USB 3.0, ethernet, jeden bezdrátový ovladač v balení s konzolí, HDMI výstup (i vstup, ovšem pouze jako průchozí aby nebylo nutno přepínat TV mezi konzolí a např. satelitním přijímačem). XBox One nelze připojit ke starým TV, protože nemá analogový video výstup.

Zásadním rozdílem oproti Playstation 4 je skutečnost, že s každou konzolí XBox One dostanete v balení Kinect senzor v2 pro pohybové ovládání XBox One her (proto je také XOne o 2-3000 dražší). Nový Kinect 2 je podstatně vylepšený (vyšší rozlišení snímání obrazu - 1080p, kvalitnější snímání pohybu až šesti lidí najednou) a pokud máte rádi zábavné casual hry pro více lidí, potom je XBox One pro vás lepší volbou než Playstation 4.
Kinect 2 lze také použít na hlasové ovládání systému XBox One (dokonce můžete konzoli "probudit" ze spánku hlasovým povelem) a třeba i pro videokonverzace přes Skype.

Pro hraní online multiplayer her na XBox One je nezbytné předplacení služby XBox Live Gold (s každou konzolí získáte testovací předplatné na 14 dní zdarma). S touto sloužbou získáte také služby cloudového úložiště her a herních pozic a dokonce můžete sdílet na internetu videoklipy z posledních minut hraní hry.

XBox One je vybaven kvalitním internetovým prohlížečem Internet Explorer, službou pro internetové volání Skype. Operační systém konzole je založen na jádře Windows 8, takže se dá očekávat že na konzoli budou portovány i další programy dosud se vyskytující pouze pro osobní počítače s OS Windows.Zpět
 

Hry