Slovníček - HDMI kabel

HDMI kabel slouží pro maximální kvalitu obrazu i zvuku dosaženou bezchybným digitálním přenosem do TV s HDMI vstupem (LCD/plasma). Je nezbytný pokud si chcete hry skutečně užít a hrát je v HD rozlišení. HDMI kabel lze použít na Playstation 3, XBox 360, Playstation 4 a XBox One.

  • U XBox 360 a PS3 konzolí není HDMI kabel obsažen v základní balení a je třeba ho dokoupit zvlášť. U nejnovější generace herní konzolí Sony PS4 a XBox One sice v balení HDMI kabel je (protože tyto konzole již jinak než přes hdmi k TV nepřipojíte), ale je docela krátký, takže vám možná přijde vhod naše nabídka kvalitních HDMI kabelů s pozlacenými konektory a délkou až 5 metrů.

  • HDMI kabely se prodávají v několika verzích. Pro účely připojení herní konzole k LCD/plasma TV je důležité zvolit kabel verze 1.4 (lze použít i starší 1.3, ale ten nepodporuje některé funkce jako je 3D obraz na TV s touto technologií).

  • Při koupi HDMI kabelu není třeba investovat do předražených značkových (obraz je přenášen digitálně a jeho kvalita je stejná bez ohledu na cenu kabelu, samozřejmě s vyjímkou levných čínských šmejdů, které díky extrémně tenkým vodičům mohou mít s přenosem problémy), ale určitě se vyplatí koupit kabel se zlacenými konektory, které zajistí že kontakty nebudou oxidovat.

  • Každý HDMI kabel umí přenášet obraz jak v rozlišení HD ready, tak Full HD, takže pokud je váš televizor opatřený jednou z těchto nálepek, potom s ním HDMI kabel bude bez problémů fungovat.


Zpět
 

Hry