Slovníček - Harddisk na Playstation 3 superslim

Harddisk na Playstation 3 Superslim je určený pro herní konzoli Sony PS3 12 GB, která je z výroby vybavena pouze paměťovým úložištěm s kapacitou 12 GB. Pro kupování her přes internet a hraní náročných her jako je GTA 5, které vyžaduje instalaci cca 9 GB dat je ideálním řešením rozšířit 12 GB PS3 konzoli o harddisk.

Pokud budete chtít například využít skvělou online službu Playstation Plus, která vám každý měsíc na PS3 přináší nové plné hry zdarma, je harddisk také nezbytný - každá stáhnutá hra totiž vyžaduje paměťovou kapacitu jak pro stáhnutí, tak pro instalaci, tedy v praxi cca dvojnásobek oproti samotné délce instalačních dat. V případě zájmu o koupi GTA 5 online a její následné instalaci budete muset mít až 36 GB volné diskové kapacity (po nainstalování dojde ke smazání instalačních souborů a finálně vám na disku zabere cca 18 GB).

Harddisk pro PS3 Superslim je dodáván s instalačním rámečkem, který jednoduše přišroubujete do PS3 superslim bez ztráty záruky na konzoli.

Rámeček pro instalaci harddisku na PS3 superslim lze koupit i samostatně bez harddisku.

Po vložení harddisku do PS3 a jejím zapnutí budete dotázáni zda si přejete nakopírovat data z 12 GB paměťového flash úložiště na nový harddisk. Tento krok je nezbytný, jinak se k dříve uloženým datům z 12 GB úložiště již nedostanete - po zformátování harddisku už totiž na PS3 není vnitřní úložiště dostupné, protože PS3 nepodporuje více než jedno interní paměťové médium najednou.Zpět
 

Hry