Jaké příslušenství koupit k Playstation 2 konzoli

Jaké příslušenství koupit k Playstation 2 konzoli ?

Při nákupu Playstation 2 konzole dobře zvažte, zda také nekoupit některé z příslušenství, bez něhož se téměř nelze obejít (a při nákupu zároveň s konzolí ušetříte na poštovném).

Nejdůležitější doplňky k Playstation 2, které doporučujeme zakoupit zároveň s PS2 konzolí:

1. paměťová karta na Playstation 2

  • Slouží pro ukládání pozic z her a bez paměťové karty nebudete moci po vypnutí PS2 pokračovat ve hře, tam kde jste skončili. Standardní značková paměťová karta od Sony nabízí kapacitu 8 MB, což je dostačující pro ukládání pozic při příležitostném hraní. Pokud to však s hraním myslíte vážně, nebo má kartu pro ukládání pozic používat více uživatelů, potom doporučujeme 64 MB memory kartu na PS2, která sice není od Sony, ale kvalitou se jí plně vyrovná a co je hlavní, za stejné peníze získate o řád vyšší kapacitu karty.


Kromě výše zmíněné paměťové karty na Playstation 2 bychom vaší pozornosti doporučili další doplňky, bez nichž se sice obejdete, ale přesto vám mohou přijít vhod.

2. RGB kabel na Playstation 2

  • V základním balení Playstation 2 konzole získáte jen základní AV kabel na připojení PS2 k TV přes tzv. kompozitní video výstup, ale kvalita obrazu poskytovaná připojením přes tento kabel není nijak oslnivá. Podstatně lepší volbou je dokoupení RGB kabelu, který je nejkvalitnějším analogovým video kabelem. Obraz z playstationu 2 přes rgb kabel má viditelně ostřejší hrany a v barevných plochách je zřetelně méně šumu. RGB kabel na PS2 lze připojit k jakékoliv TV se scart konektorem se zapojeným RGB vstupem (pouze velmi staré "komunistické" TV a některé levné čínské výrobky mají tzv. ošizený scart, v němž není zapojen RGB vstup).


3. druhý ovladač na Playstation 2

  • Pokud budete chtít hrát hru na playstation 2 s přáteli (a to jistě budete), je třeba dokoupit druhý ovladač na PS2. Na trhu je několik výrobků velmi se odlišujících cenou, takže jaký vybrat ? Pokud mají hrát na playstationu 2 menší děti, stačí sáhnout po levnějším ovladači na PS2 (alespoň vám pak nebude líto peněz, když ovladač v zápalu boje časem zlikvidují). Ovšem pokud mají na PS2 hrát nároční uživatelé, kterým jde hlavně o kvalitu, pak rozhodně doporučujeme nešetřit a koupit jen a pouze značkový Sony DualShock 2 ovladač. Je sice dražší než čínské napodobeniny, ale kvalita jeho zpracování a především citlivost ovládání přes analogové páčky je na tomto výrobku zcela excelentní a konkurencí nedosažená.


Prodejem herních doplňků na Playstation 2 konzole se zabýváme řadu let a  máme pro vás také spoustu dalšího užitečného PS2 příslušenství jako jsou volanty pro hraní závodních her, adaptér pro připojení na anténní vstup starých TV, prodlužovací kabel pro ovladače, dálkové ovládání na dvd filmy, optický audio kabel pro připojení k receiveru, mikrofony pro populární karaoke hry na PS2.

Potřebujete-li poradit s výběrem Playstation 2 doplňků, rádi vám pomůžeme - kontaktujte nás na playstation@prodejher.cz

 

Hry