Jaké příslušenství koupit k Playstation 3 konzoli

Jaké příslušenství koupit k Playstation 3 konzoli ?

Při nákupu Playstation 3 konzole dobře zvažte, zda také nekoupit některé z doplňků, bez nichž se téměř nelze obejít (a při nákupu zároveň s konzolí ušetříte na poštovném).

Nejdůležitější doplňky k Playstation 3, které doporučujeme zakoupit zároveň s PS3 konzolí:

1. HDMI kabel pro PS3

 • Slouží pro připojení Playstation 3 k TV s HDMI vstupem. HDMI kabel zajišťuje nejkvalitnější digitální video přenos v HD rozlišeních (až do 1080p).
 • V základním balení Playstation 3 dostanete pouze základní AV video kabel (kompozitní video), které neumožňuje využití HD rozlišení grafiky a upřímně řečeno, nemáte-li TV s HDMI (nebo DVI) vstupem, potom si ještě koupi Playstation 3 konzole rozmyslete. Provozovat PS3 konzoli ve standardním PAL rozlišení přes základní AV video kabel je jako vozit hnůj v mercedesu.
 • Takže, máte-li doma LCD nebo plasma TV s HDMI vstupem, pak budete tento kabel stoprocentně potřebovat. Standardní kabel má délku 1,5 m, ale v nabídce máme i HDMI kabel 5m délky. Všechny naše kabely jsou kvalitní s pozlacenými konektory a to za velmi příznivou cenu.


Kromě výše zmíněného HDMI kabelu na Playstation 3 bychom vaší pozornosti doporučili další doplňky, bez nichž se sice obejdete, ale přesto vám mohou přijít vhod.

2. druhý ovladač na Playstation 3

 • Pokud budete chtít hrát hru na playstation 3 s přáteli (a to jistě budete), je třeba dokoupit druhý ovladač na PS3. Na trhu není mnoho PS3 ovladačů, ale cenové rozdíly mezi nimi jsou přesto značné, takže jaký vybrat ? Pokud mají hrát na playstationu 3 menší děti, stačí sáhnout po levnějším ovladači na PS3. Ovšem pokud mají na PS3 hrát nároční uživatelé, kterým jde hlavně o kvalitu, pak rozhodně doporučujeme nešetřit a koupit jen a pouze značkový Sony DualShock 3 ovladač (vybavený vibrační funkcí proměnné intenzity a detekcí náklonu ovladače ve všech osách - tzv. sixaxis technologie). Je sice dražší, než neznačkové alternativy, ale kvalita jeho zpracování a citlivost ovládání přes analogové páčky je na tomto výrobku zcela excelentní a konkurencí nedosažená.


3. Ovladače a kamera na pohybové ovládání Move pro Playstation 3

 • Playstation Move je název technologie umožnující ovládání her (jen těch, které podporují PS3 Move technologii) pohybem bezdrátových move ovladačů. Systém pohybového ovládání Move je založen na kameře vyhodnocující pohyb dvou ovladačů - do pravé ruky je určen tzv. move motion ovladač ve tvaru tlusté hůlky s velkou bílou koulí na konci a do levé ruky dlaňový ovladač move navigation vybavený analogovou páčkou.

  Cenově výhodný je balíček Move starter pack, který obsahuje kromě demo disku s ukázkami move her také eye kameru a move motion ovladač. To pro základní pohybové ovládání stačí, ale pro maximální požitek ze hry doporučujeme i zakoupení dlaňového ovladače move navigation. No a pro úplné fajnšmekry jsou zde nástavce pro move ovladač ve tvaru maket pistolí či útočných pušek. Do nich se vloží pohybové ovladače a hráč pak nedrží v rukou obyčejný ovladač, ale může mířit na obrazovku více méně realistickou maketou zbraně.

4. Harddisk pro Playstation 3 superslim

 • Pokud jste si pořídili nejlevnější model herní konzole Sony Playstation 3 12 GB, tak brzy zjistíte že kapacita vnitřního flash úložiště, které nahrazuje harddisk je skutečně hodně malá a u nejnovějších her jako je GTA 5 se vám může stát, že nebudete mít dost místa pro povinnou instalaci, která u zmíněné gangsterky činí více než 8 GB.
  Taktéž pokud budete chtít využít výhodných nákupů her online, stahování demo her a multimediálního obsahu, zjistíte že nejlevnější model PS3 bez harddisku má svá velká omezení. Řešením je dokoupit harddisk pro PS3 superslim. Ten se jednoduše nasadí dovnitř konzole, aniž byste přišlo o záruku na ni. Při prvním spuštění PS3 s nově vloženým harddiskem vám bude nabídnuta možnost zkopírovat veškerý obsah z 12 GB flash úložiště na harddisk, takže se nemusíte bát, že byste přišli o svá dosavadní data.

5. Playstation Plus předplatné

 • Playstation Plus je online služba, která je tím nejpovedenějším co pro Playstation 3 Sony kdy udělala. Jejím předplacením získáte každý měsíc ZDARMA novou plnou hru a pozor nejde o žádné blbosti, ale o pořádné herní pecky jako Hitman Absolution, Battlefiled 3, Pro Evo Soccer 2014 ... Vzhledem k ceně předplatného, které vychází na cca 100 Kč měsíčně doporučujeme pořízení Playstation Plus předplatného každému majiteli Playstation 4 konzole s harddiskem, který je nezbytný pro ukládání her zdarma stažených přes internet.


Prodejem herních doplňků na Playstation 3 se zabýváme řadu let a  máme pro vás také spoustu dalšího užitečného PS3 příslušenství jako jsou volanty na PS3 pro hraní závodních her, PS3 klávesnice, headset na PS3, dálkové ovládání na dvd filmy, optický audio kabel pro připojení k receiveru, mikrofony pro populární karaoke hry na PS3, videodigitizér pro záznam TV signálu na harddisk v PS3.

Potřebujete-li poradit s výběrem Playstation 3 doplňků, rádi vám pomůžeme - kontaktujte nás na playstation@prodejher.cz

 

Hry