Slovníček - PS2 - Playstation 2

PlayStation 2 nyní pod názvem PS2 Slim je designově inovovaná verze herní konzole Sony PS2, které se za více než deset let na trhu prodalo přes 130 milionů kusů. Tato konzole se již od roku 2012 nevyrábí a můžeme vám bez obav doporučit jejího skvělého mnohem výkonějšího nástupce, kterým je Sony Playstation 3.

PS2 Slim - PlayStation 2 v posledním výrobním provedením s označením "slim" je uhlazenější, menší a stylovější než kdykoliv předtím.

Toto oslnivé zmenšení však nezasahuje do jedinečných vlastností této konzole. PlayStation 2 má stále stejně úctyhodný výkon procesoru, stejně nedozírnou řadu různých skvělých her, stejně fantastické vlastnosti při přehrávání disků DVD a CD, stejně úžasnou všestrannost... PlayStation 2 zkrátka stále nabízí úžasné možnosti na poli zábavy, a to v jediné a snadno použitelné konzole.

Nezbytný doplněk každé domácnosti - PlayStation 2 – Vás uvede do nového světa zábavy.

PlayStation 2 je domovem řady nepřekonatelných her, z nichž mnohé jsou zcela exkluzivními tituly. Groundbreaking, oceněné herní série, jako jsou: Gran Turismo, Ratchet & Clank, Jak & Daxter, Sly Raccoon, The Getaway, SingStar a stále se rozšiřující EyeToy-kompatibilní tituly, které se nikdy neobjeví jinde, než na konzoli PlayStation. Ať už dáváte přednost náročným úkolům nebo přijatelnému společenskému humoru (nebo čemukoliv mezi tím), PlayStation 2 je ta jediná správná volba.

Navíc, pokud na PlayStation 2 přecházíte z PS1, přehraje tato konzole prakticky všechny stávající tituly pro PlayStation 1 (PS one). Díky vyššímu výkonu PlayStation 2 je též možné, že se u těchto starších her zkrátí doba jejich nahrávání a zlepší jejich zobrazování.
PlayStation 2 je kompatibilní s až překvapujícím množstvím příslušenství, která byla navržena tak, aby obohatila každý aspekt Vašich zážitků, těmi jsou pokroková periferní zařízení, která umocní Váš zážitek (EyeToy), hry obohacující přístroje (G-con 2, Multitap), šikovná časově úsporná zařízení (paměťové karty, dálkové ovládání DVD), anebo velký výběr z propojovacích kabelů pro lepší audiovizuální prožitek.

Kromě toho, že je PlayStation 2 výkonným herním zařízením, umí též přehrávat hudební CD a slouží též jako plně funkční DVD přehrávač. Odpočiňte si od hraní her, pohodlně se posaďte a vychutnejte si své oblíbené filmy a televizní pořady se všemi výhodami, které Vám formát DVD přináší – v té nejlepší kvalitě obrazu i zvuku, s bonusy a případně také bezpečnostními funkcemi rodičovského zámku.

Pokud navíc vlastníte systém domácího kina (surround sound), můžete též využít digitální (optický) výstupní konektor, díky kterému si budete moci vychutnat zvukové efekty, nabízené zvukem ve formátu Dolby Digital nebo DTS (Digital Theatre Systems – systémy digitálního kina).

Pod stylovým tmavým exteriérem PlayStation 2 se ukrývá výkonný stroj. Jako jedno z nejvýkonnějších herních zařízení, které bylo kdy vytvořeno, napěchovalo do nitra své štíhlé konstrukce technologii, která Vám zajistí ten nejlepší zážitek z každé hry, kterou budete hrát, každého CD, které budete poslouchat, nebo každého DVD, na které se budete dívat.

ZÁKLADNÍ ÚDAJE

Název výrobku PlayStation 2 - PS TWO
Kód výrobku SCPH-70000 CB
Rozměry 230 mm (š) ×28 mm (v) ×152 mm (h)
Váha přibližně 900g
Kompatibilní formát PlayStation® formát CD-ROM
PlayStation®2 formát CD-ROM
PlayStation®2 formát DVD-ROM
Audio CD
DVD-Video*
DVD-RW (režim VR)
* Termín "DVD-Video" je používán pro disky DVD-R, DVD-RW (režim Video), DVD+R a DVD+RW.

VÝKON

V samotném srdci PlayStation 2 spočívá CPU, neboli Centrální procesní jednotka, která pracuje s obrovským úsilím tak, aby mohla kontrolovat každý aspekt Vašeho přístroje. S podporou operační paměti a grafického syntezátoru tak na Vaší televizní obrazovku může PlayStation 2 vysílat obrovské množství polygonů (které společně na obrazovce vytvářejí grafiku).

CPU - Multimediální čip Emotion Engine 128 bit
Frekvence procesoru: 294.912MHz
Vyrovnávací paměť (Cache): Instrukce 16KB, Data 8KB + 16KB (ScrP)
Operační paměť: 32MB
Paměťová sběrnice: 128bit DMA
Koprocesor: 2 paralelní vektorové řídící jednotky
Výkon při plovoucím bodu (Floating Point): 6.2 GFLOPS
3D CG geometrická transformace: 66 miliónů polygonů za vteřinu
Dekodér komprimovaného obrazu: MPEG2

GRAFIKA

Ten, kdo prohlásil, že všechny hry jsou především o grafice, ten zřejmě viděl grafický výkon PlayStation 2. Díky speciálnímu čipu grafického syntezátoru na desce grafika přímo bije do očí a cenný výkon jednotky procesoru tak může být věnován výbavě předváděné Larou Croft.

Grafický syntezátor
Frekvence procesoru: 147MHz
Paměť čipu: 4MB DRAMZpět
 

Hry