Jaké příslušenství koupit k XBox 360 konzoli

Jaké příslušenství koupit na XBox 360 konzoli ?


Při nákupu XBox 360 konzole dobře zvažte, zda také nekoupit některé z doplňků, bez nichž se téměř nelze obejít (a při nákupu zároveň s konzolí ušetříte na poštovném).

Nejdůležitější herní doplňky na XBox 360, které doporučujeme zakoupit zároveň s XBox 360 konzolí:


1. HDMI kabel pro XBox 360

 • Slouží pro připojení XBox 360 k TV s HDMI vstupem. HDMI kabel zajišťuje nejkvalitnější digitální video přenos v HD rozlišeních.
  V základním balení XBox 360 dostanete pouze základní AV video kabel (kompozitní video), které neumožňuje využití HD rozlišení grafiky a upřímně řečeno, nemáte-li TV s HDMI (nebo DVI) vstupem, potom si ještě koupi XBox 360 konzole rozmyslete. Provozovat XBox 360 konzoli ve standardním PAL rozlišení přes základní AV video kabel je jako vozit hnůj v mercedesu.
  Takže, máte-li doma LCD nebo plasma TV s HDMI vstupem, pak budete tento kabel stoprocentně potřebovat. Standardní kabel má délku 1,5 m, ale v nabídce máme i HDMI kabel 5m délky. Všechny naše kabely jsou kvalitní s pozlacenými konektory a to za velmi příznivou cenu.


Kromě výše zmíněného HDMI kabelu na XBox 360 bychom vaší pozornosti doporučili další doplňky, bez nichž se sice obejdete, ale přesto vám mohou přijít vhod:


2. nabíjecí baterie pro bezdrátový ovladač na XBox 360

 • V každém balení XBox 360 konzole získáte jeden kus originálního bezdrátového ovladače na XBox 360, který je bezesporu nejkvalitnějším gamepadem, který můžete pořídit. Jeho jedinou slabinou je nepřítomnost dobíjecí baterie pro jeho provoz (k ovladači dostanete v balení dvě alkalické tužkové baterie). To znamená neustálé dokupování nových tužkových baterií a to není nic příjemného nejen po finanční stránce. Řešením je pořízení dobíjecího bateriového kitu pro XBox 360 ovladač. Dobíjení baterie pak provádíte přímo z XBox 360 konzole pomocí káblíku, který je součástí balení tzv. Play & Charge dobíjecího kitu.
  Pokud nechcete investovat do dobíjecích baterií do ovladače, potom zvažte alespoň výměnu tužkových alkalických AA baterií za baterie lithiové (nedobíjecí). Ty jsou o cca 40 procent lehčí (a poznáte to na váze ovladače) a co je hlavní mají podstatně menší samovybíjení, když nejsou používány. Výrobce takových baterií většinou udává použitelnost až 10 let od zakoupení!

3. druhý ovladač na XBox 360

 • Pokud budete chtít hrát hru na XBox 360 s přáteli (a to jistě dřív nebo později budete), je třeba dokoupit druhý ovladač na XBox 360. V nabídce máme jen vybrané kvalitní značkové ovladače od Microsoftu a to v bílé nebo černé barvě. Ovladače jsou na dvě tužkové baterie - zde určitě doporučujeme dokoupit kvalitní nabíjecí baterie, které vám ušetří nemálo peněz za opakované kupování obyčejných baterií.


4. pohybové ovládání Kinect na XBox 360

 • Kinect je název technologie umožnující ovládání her (jen těch, které podporují Kinect technologii) pohybem vlastního těla, bez nutnosti používat jakékoliv ovladače ! Systém pohybového ovládání Kinect je založen na sofistikované kameře vyhodnocující pohyb celého těla hráče nebo dokonce i dvou hráčů najednou. Tak zábavné hry pro více hráčů vám žádný jiný herní systém nenabídne - ostatně podívejte se sami jak takové ovládání her pomocí Kinect senzoru vypadá. Kinect senzor lze dokoupit k XBox 360 konzoli i jako samostatné příslušenství později, ovšem pokud jej koupíte ve výhodném balíčku zároveň s XBox 360 konzolí, ušetříte slušných pár stovek. V základním balení ke Kinect na XBox 360 dostanete zdarma hru Kinect Adventures.


5. XBox Live předplatné

 • Pokud chcete na XBox 360 hrát hry online, budete k tomu potřebovat tzv. Gold předplatné na Live službu. Ke každé konzoli sice automaticky registrací získáte bezplatnou Silver Live službu umožňující stahování demo her z internetu, ale pro hraní her přes internet je jediným řešením pořízení Gold Live předplatného. To se nabízí ve variantě XBox Live Gold předplatné na 3 měsíce a potom také jako XBox Live Gold předplatné na 12 měsíců.

6. Harddisk na XBox 360 Slim/Stingray konzole

 • Jestliže jste při nákupu herní konzole šetřili a pořídili si nejlevnější verzi XBox 360 se 4 GB flash úložištěm, můžete dost brzy zjistit, že bez harddisku některé nové hry pro XBox 360 není možné hrát a jiné vyžadují povinnou instalaci více než 4 GB dat. Nejlevnějším řešením může být instalace her na externí USB flash disk, ovšem s nepříjemným omezením max. 32 GB použitelné velikosti USB disku bez ohledu na jeho fyzickou kapacitu (jde o úmyslné umělé omezení využití externích USB médií).
  Ideálním řešením takové situace je ale dokoupení interního harddisku pro XBox 360, který vám kromě povinné instalace nových her z DVD umožní také kupovat hry online (některé z her ani na DVD nevyšly a jinak než online nákupem se k nim nedostanete - např. Counter Strike pro XBox 360 nebo World of Tanks pro XBox 360). Zde musíme upozornit, že nelze použít běžný 2,5" SATA harddisk, ale speciální harddisk od Microsoftu, který je sice také 2,5" SATA harddisk, ale se speciálně upraveným firmware, bez něhož váš XBox 360 harddisk nerozpozná.
  Harddisk pro XBox 360, který se v současné době prodává je určen pro modely Slim (od roku 2010) a modely Stingray (označení E od roku 2013). Pro staré XBox 360 konzole tento harddisk nelze použít. V případě, že provádíte upgrade ze starého modelu XBox 360 na novější Slim/Stingray verzi, potom můžete použít harddisk ze starého modelu, který stačí zasunout do speciálního rámečku na harddisk a ten pak instalovat do nové XBox 360 konzole.


Prodejem herních doplňků na XBox 360 se zabýváme řadu let a  máme pro vás také spoustu dalšího užitečného XBox 360 příslušenství jako jsou harddisk pro XBox 360 Slim, VGA kabel pro připojení XBox 360 konzole k VGA monitoru, klávesnice na XBox 360, dálkové ovládání na přehrávání dvd a multimédií, optický audio kabel pro připojení k receiveru.


Potřebujete-li poradit s výběrem XBox 360 doplňků, rádi vám pomůžeme - kontaktujte nás na playstation@prodejher.cz

 

Hry