Slovníček - PS3 - Playstation 3

PLAYSTATION 3

Herní konzole od Sony, která přináší dokonalé herní zážitky s hrami v HD grafice nahradila nejpopulárnější konzoli od Sony, kterou byla dosud nepřekonaná (počtem prodaných kusů) Sony Playstation 2.

  • První modely Playstation 3 s 60 GB harddiskem disponovaly kompatibilitou se staršími hrami z Playstation 2. Tato funkce umožňující spouštět PS2 hry na PS3 konzoli byla ve všech pozdějších verzích vypuštěna.

  • Dalším přírustkem do rodiny Playstation 3 konzolí byly modely PS3 Slim (120, 160, 250 a 320 GB verze) které upoutaly na první pohled zmenšenými rozměry, nižší hmotností a v neposlední řadě nižší spotřebou el. energie a díky tomu i menší hlučností. Ovšem ani modely PS3 Slim konzolí již nedisponují funkcí spouštění starých PS2 her.

  • Úplně poslední reinkarnací Playstation 3 je model označovaný jako PS3 Superslim. Ten přišel na pulty před koncem roku 2012 a tak jako jeho předchůdce model PS3 Slim přinesl opět další snížení hmotnosti, zmenšení rozměrů a spotřeby. To umožnilo opět o něco snížit celkovou hlučnost konzole, přestože na rozdíl od konkurenční XBox 360 se i v nejmenším PS3 Superslim podařilo vměstnat napájecí zdroj do útrob samotné konzole.

  • Co už je méně příjemné je změna designu, která byla podřízena také snížení výrobních nákladů, což se nejvýrazněji odrazilo na změně vkládání disků s hrami. PS3 superslim již nemá štěrbinovou Blue ray mechaniku, ale disky se do ní vkládají zvrchu po odsunutí posuvného krytu mechaniky do boku. Šetření na nákladech padly za obět i senzorová tlačítka, která jsme tak obdivovali u elegantního modelu PS3 Slim. Místo nich najdete na PS3 superslim jen "obyčejné" mikrospínače.

Sony PS3 je herní konzole postavená na svého času nejmodernějším hardware (integrovaný harddisk, Blu-Ray mechanika, Cell Processor, GPU RSX, Dolby 5.1, DTS, paměť 256MB XDR RAM, 256MB GDDR3 VRAM, IEEE 802.11 b/g, Bluetooth 2.0, HDMI) vás zavede do skutečného hráčského ráje. Vysoký výkon procesoru (Cell Broadband Engine™), a grafického čipu, jež byl vyvinut společností Nvidia zajišťuje perfektní hráčské i divácké zážitky. (Podpora HDTV 1080p).

Hrajte naplno, hrajte s přáteli: nyní můžete využít vysoce ergonomické bezdrátové ovladače Sony Dualshock 3, které jsou kromě vibrační funkce také vybaveny senzory pohybu (v 6ti osách), díky nimž se stane ovládání vašich oblíbených herních „kousků“ příjemnějším, zábavnějším a především přesnějším. Playstation 3 však rozhodně není jen „o hraní“: díky schopnosti přehrávat video a to i z disků Blue-Ray se stane centrem vaší multimediální zábavy (možnost přehrávaní hudebních i multimediálních souborů, připojení fotoaparátů, a propojení s PS Portable). Tak neváhejte a vrhněte se do světa Playstation 3, světa který nezná hranic a omezení.
Chcete-li okusit hraní her ovládaných pohyb, máte šanci i na Playstation 3, kde se tato technologie nazývá Playstation Move.Zpět
 

Hry