Sekiro: Shadows Die Twice - těžká, ale férová samurajská řežba je zde!

Zpět

Hra Sekiro Shadows Die Twice spadla jako blesk z čistého nebe a hned na úvod musím prozradit, že jde podle mého osobního názoru o nejlepší samurajskou akční hru, která kdy vyšla pro Playstation 4.

Sekiro na Playstation 4
Za hrou stojí tvůrci známé akční RPG série Dark Souls, což naznačuje kvalitu samo o sobě. Sekiro je však svébytná hra, která přináší tolik změn (k lepšímu), že by nebylo fér říkat o ní, že je klonem jiné starší hry. Hrou se sice můžete pokoušet "proplížit" stealth stylem, ale hlavním tahákem jsou akční souboje, kdy máte k dispozici po celou hru jen jednu jedinou zbraň - smrtící katanu.
Ve hře bude muset čepelí rozsekat desítky menších či větších bossů, k čemuž bude nezbytné naučit se bojová komba - ano s prostým mačkáním tlačítek pro útok a kryt nemáte šanci.
Děj hry je nelineární s filmovým příběhem a vaše rozhodnutí mají vliv na to jaké nepřátele potkáte a jakého konce hry se dočkáte.
Sekiro na Playstation 4 je však především akční rubačkou s neskutečně vyváženou obtížností, která ale změkčilým jedincům bude dělat problémy. Bez důkladného tréninku nemáte šanci třeba proti bossovi, který vás může zabít jednou jedinou ranou...

Pro nás zkušenější hráče jde o výzvu, kterou bychom neměli nechat ležet ladem!

Hru Sekiro pro Playstation 4 můžete výhodně pořídit v herním e-shopu Prodejher.cz s poštovným zdarma.

Sekiro Shadows Die Twice hra na Playstation 4
 

Hry